Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest sob lis 23, 2019 2:01 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 862 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 558 Następna
Autor Wiadomość
Forumowicz
Awatar użytkownika

Nie "płakałem" po śmierci Pana Prezydenta (i innych osób które zginęły w katastrofie). Czy jestem nieczułym, złym człowiekiem ? Nie wiem.
Miałem tydzień na zastanowienie i oto kilka moich spostrzeżeń, wątpliwości, pytań.

Nie ukrywam że nie przyczyniłem się swoim głosem do wyboru śp. Lech Kaczyński na Prezydenta RP (i pomimo tego co się stało uważam swój (nie)wybór za słuszny) ale został w demokratycznych wyborach wybrany i szanowałem ten wybór. Do dziś uważam że nie był ani najlepszym ani najgorszym z Prezydentów RP wybranych po 1989 roku. Pozostał wierny swoim poglądom politycznym zbieżnym z linią programową partii z której się wywodził (PIS), czy to zarzut, nie koniecznie wierność swoim poglądom to raczej dobra cecha (czy akurat tym ?).

Wielu mówiło/ mówi "oddał życie aby cały świat wiedział o Katyniu" raczej nie oddał ale zostało mu zabrane i pewnie (ma pewno) gdyby wiedział co się stanie to ani on ani nikt z delegacji by się na taką formę nagłośnienia zbrodni katyńskiej nie zdecydował. Jedynym który zdecydował się oddać życie żeby zwrócić uwagę na coś (interwencję w Czechosłowacji) był Pan Ryszard Siwiec w 1968 roku. Czy te dwie formy bohaterstwa można porównać, nie bo jedna była świadoma a druga przypadkowa.

Czy ktoś zauważa narodziny "nowej świeckiej tradycji", pseudo religijnej (wręcz pogańskiej) klękania przed trumną z jak to określono w TV "czcigodnymi szczątkami Pana Prezydenta i Pani Prezydentowej". Mogę zrozumieć takie gesty ze strony rodziny bo najbliżsi bo emocje ale nie wierze w emocje tysięcy obcych ludzi którzy znali Prezydenta tylko z TV i po 12 godzinach stania w kolejce klękają przed jego trumną. Nie było zwyczaju klękania przed Prezydentem RP za życia więc nie widzę powodu klękanie przed trumną która na pewno nie kryje tego czym był ten człowiek za życia to coś co stanowiło jakim był od 10 kwietnia 2010 roku od 8:56 jest całkiem gdzie indziej ale na pewno nie w trumnie wielokrotnie witanej, żegnanej, obowiązkowo dotykanej (podobnie jak teraz sarkofag) itp.

Czy ludzie zdaje się wierzący nie zdają sobie sprawy że sieć "telekomunikacyjna" łącząca nas z NIM w porównaniu do sieci GSM ma idealny zasięg bez względu na to gdzie znajduje się "dzwoniący". Człowiek chcący "przesłać" jakąś wiadomość do NIEGO nie musi znajdować się w pobliżu osoby w sprawie której się TAM zwraca więc jak wytłumaczyć opowieści że „stoję tu 15 godzin aby pomodlić się za Niego przy Jego trumnie” tylko niewiedzą, emocjami ?!

Dlaczego wszyscy przeżywający wielki ból po stracie Prezydenta nie zapomina (mimo bólu) o zrobieniu sobie fotek trumny, karawanu, sarkofagu, taki odruch ?!

Większością "żałobników" (na pewno nie wszystkimi ale zdecydowaną większością) kieruje ta sama potrzeba jaka każe im fotografować się z prezenterem prognozy pogody z TVN-u spotkanym w centrum handlowym, którymś z uczestników 16 edycji „uyou can danc” spotkanym na zakopiańskich Krupówkach, siedzenie na widowni 22 edycji „Tańca z gwiazdami”, robieniem zdjęć przejeżdżającemu samochodowi z trumną Prezydenta. Większość robi to by kiedyś opowiadać „byłem tam” właśnie tylko byli, pstryknęli zdjęcie i tylko tyle.

Człowiek naprawdę wielki pozostanie wielkim bez względu na to gdzie spoczną jego „czcigodne szczątki”. Wielkości człowiekowi nie odbierze pochówek na wiejskim cmentarzu i nie doda pochówek wśród królów. O wielkości człowieka decyduje jego życie, rzeczy jakich dokonał a czy były wielkie oceni historia.

Śmieszyła mnie puszczana wielokrotnie w rozgłośniach radiowych podczas żałoby piosenka „Imagine” Johna Lennona bo pasowała do sytuacji i poglądów większości tragicznie zmarłych jak ... („Wyobraź sobie że nie ma nieba... Wyobraź sobie że nie ma krajów... Żadnych religii”). Media chyba uważają że słuchają ich debile.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej w Rozdziale II, Art.32 w punkcie 1 mówi "Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne" to krótko w sprawie odszkodowań, stypendiów, pokrywanych kosztów itp.

Wszyscy wiedzą że śp. Pan Prezydent nie miał szans na reelekcję z różnych przyczyn w części nawet od niego nie zależnych czy jego niezamierzona, przypadkowa śmierć spowodowała że Polakom otworzyły się oczy i zobaczyli w Lechu Kaczyńskim wielkiego męża stanu.

Czy bycie "patriotą, dobrym i ciepłym człowiekiem" lub w odniesieniu do Pary Prezydenckiej "kochające się małżeństwo" to jakieś nadzwyczajne cechy ?! Ja uważam że to normalne cechy charakteryzujące większość ludzi więc nie wiem dlaczego w odniesieniu do śp. są takie nadzwyczajne.

Jestem przekonany że tragiczna śmierć Pary Prezydenckiej i innych osób jest cyniczne rozgrywana przez polityków wszystkich opcji, to makabryczny początek prezydenckiej kampanii wyborczej. :(

ps.

Przepraszam że dwie minuty przed czasem ale to wina zegarów, miało być o 00:01 (po żałobie).

Obrazek

"światło z kolejnym świtem ciągle nazywam życiem"

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Czy bycie "patriotą, dobrym i ciepłym człowiekiem" lub w odniesieniu do Pary Prezydenckiej "kochające się małżeństwo" to jakieś nadzwyczajne cechy ?!
Niestety - w dzisiejszych czasach coraz częściej TAK. Pewnie dostrzegasz co się dzieje w koło? Liczy się tylko ,,kasiorka", coraz mniej zasad, moralnego zachowania, zazdrość, nienawiść i itd, itd. Te rzeczy stają się normą :cry:

Tytuł:
Forumowicz

...życie toczy sie dalej....

[ Dodano: 2010-04-19, 10:10 ]
Już biegli wychylać wino,
Sprzedawać białe rozgwiazdy,
Kosze oliwek i cytryn
Nieśli w wesołym gwarze.
I był już od nich odległy,
Jakby minęły wieki,
A oni chwilę czekali
Na jego odlot w pożarze.

[ Dodano: 2010-04-19, 10:11 ]
ja czekałem.....

Tytuł:
Forumowicz

Inny wątek nadal jest zamknięty, może i słusznie, bo dzisiaj następne pogrzeby.

Chciałem przeprosić qmara, zareagowałem zbyt mocno. Jest tak, że nawet na polu walki ogłasza się zawieszenie broni, aby opatrzyć rannych i pochować poległych. Myślałem, że tamten wątek to będzie raczej księga kondolencyjna, że nikomu nie przyjdzie do głowy żeby zastanawiać się czy miejsce pochówku Prezydenta jest odpowiednie. A gdybanie co by było gdyby był to Jaruzelski, czy Kwaśniewski jest nie na miejscu.

Cieszę się, że Radosław Sikorski zdążył przeprosić Prezydenta (przynajmniej tak twierdzi), zastanawiałem się czy to samo uczynili inni, którzy stali i klęczeli przy trumnie.

Przywróćmy pamięć:'prezydent może być niskiego wzrostu, ale nie może być mały"- Radosław Sikorski.
'Szkoda, że skończył się okres ochronny na kaczki, bo można by ich wystrzelać", może nie dosłownie zacytowałem - marszałek Komorowski.
"Jaki prezydent taki zamach" - Znów Sikorski.
" Z metra ciosany" - słyszałem to na forum.
"Kartofel"
Zapanowała moda wśród tzw. elit intelektualnych wyśmiewania prezydenta, wyśmiewano jego patriotyzm, miłość do żony, matki i brata.
Im bardziej ktoś obraził Prezydenta, człowieka uczciwego, o pięknym życiorysie, tym bardziej był cool, zyskiwał większy poklask.

Wczoraj Jarosław Gowin o niby protestach powiedział coś takiego: " zwykli prości ludzie mają więcej rozumu niż intelektualiści i artyści".
Z wielki smutkiem przyjąłem oświadczenie Wajdy i jego żony.

Jestem dumny, że głosowałem na Lech Kaczyńskiego, że nigdy w ciągu tych dwudziestu lat nie pozwoliłem, żeby zrobiono mi wodę z mózgu.
Wierzę, że Prezydent z dowódcami sił zbrojnych i swoją poległą świtą złożył meldunek o wykonaniu zadania stojąc przed oficerami poległymi w Katyniu, przywrócił pamięć o ich tragicznej śmierci. O tej zbrodni dowiedział się cały świat, ale cena była zbyt wysoka.

Dziękuję Panie Prezydencie, spoczywaj w pokoju.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Dobry tekst Paweł.
Ja niestety mniej grzecznie i kieruje moja słowa dla wszelkich pajaców, trolli, pseudo patriotów, obłudników, pseudo katolików i hipokrytów.

O wypadku dowiedziałem się podczas wizyty w szpitalu, Nie mogłem w to uwierzyć co się stało. Nie zginął dla mnie żaden Lech Kaczyński. Zginęła tragicznie prawie setka Polaków na czele z prezydentem mojego kraju. Informacje jakie do mnie docierały przekształcały smutek w złość jak mogło do tego dojść. Kto wpada na taki kretyński pomysł by do jednego samolotu wsiadali Prezydent, ministrowie, senatorowie, dowódca sił powietrznych, generał dywizji, generał brygady, szef sztabu generalnego, Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego i na dodatek Prezes NBP. Terroryści to sobie na ten temat pewnie dowcipy opowiadają. Skutki takich decyzji osłabiają państwo i jego gospodarkę. To wszystko o tym, bo już to jest ogólnie wiadome.

Do Wojtka, Staszka i innych.
Panowie.. Jak jest Żałoba Narodowa to przede wszystkim trzeba obetrzeć na ten czas pianę z pyska. Trochę się wyciszyć w tym temacie. W TV widzę dziesiątki polskich trumien a na forum kłócących się zajadle ludzi, którzy już są w większości po 40-tce. I wy mówicie o szacunku? Nie macie poczucia wstydu?
Trochę więcej szacunku do śmierci tylu Polaków, pomyśleliście co czują ich najbliżsi, dzieci, rodzeństwo. Może z szacunku dla tych, którzy właśnie potrzebują wyciszenia i modlą się za nich powinniście się zamknąć?
Myślałeś Wojtek nad tym? Przepisujesz tu jakieś wiersze a kilka dni temu byś tu ludzi powystrzelał bo wyrazili swój sprzeciw na temat pochówku prezydenta na Wawelu?
I do Ciebie pisze człowieku robiący nagrobki. Masz styczność z ludźmi chowających swoich bliskich, to powinieneś mieć więcej taktu i szacunku dla zmarłych i nie sprowadzać Żałoby Narodowej do pijanego Kwaśniewskiego czy Jaruzelskiego.
Z każdej tragedii potraficie zrobić wojnę polityczną.
O hienach robiących sobie fotki podczas pogrzebu, lub przy oddawaniu hołdu prezydentowi nie będę się wypowiadał. Żałosne.

"Z prądem rzeki płyną tylko martwe ryby..."

Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez Pit, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Z wielki smutkiem przyjąłem oświadczenie Wajdy i jego żony.
Dlaczego?
Cytuj:
stojąc przed oficerami poległymi w Katyniu, przywrócił pamięć o ich tragicznej śmierci.
Słyszałem z zbrodni katyńskiej kiedy jeszcze nie miałem pojęcia kto to jest Kaczyński. W ogóle nie wiem o co chodzi z tym przywracaniem komuś pamięci.
Cytuj:
O tej zbrodni dowiedział się cały świat, ale cena była zbyt wysoka.
A myślisz że świat, oprócz może parunastu sekund zastanowienia obchodzi w ogóle jakiś Katyń? Świat ma setki swoich własnych Katyni. Pewnie każde państwo ma swój własny. Dobrze, że się o tym mówi ale nie sądzę, że wzbudzi to u kogoś jakąś głębszą zadumę. Często zastanawiasz się nad losem jeńców z jednostki 731 ...? No własnie.
Cytuj:
ale cena była zbyt wysoka.
Cena zapłacona zupełnie nieświadomie.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Przepisujesz tu jakieś wiersze a kilka dni temu byś tu ludzi powystrzelał bo wyrazili swój sprzeciw na temat pochówku prezydenta na Wawelu?
chłopie , ja mam gdzieś gdzie go chowają, wkurzyłem sie , że nie dadzą chłopa spokojnie pochować, czytaj moje texty ze zrozumieniem, a jak coś nie kumasz bo niewyraxnie napisałem to spytaj a nie wyzywasz mnie od piany na pysku...

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
chłopie , ja mam gdzieś gdzie go chowają, wkurzyłem sie , że nie dadzą chłopa spokojnie pochować,
To znaczy, że jesteś taki sam pieniacz jak Ci co protestując zakłócali Żałobę Narodową. Niczym się od nich nie różnisz.
Cytuj:
czytaj moje texty ze zrozumieniem, a jak coś nie kumasz bo niewyraxnie napisałem to spytaj a nie wyzywasz mnie od piany na pysku...
Najpierw "patrioto" pomyśl o tragicznie zmarłych i miej na uwadze Żałobę Narodową a potem zgrywaj się na wolnomyśliciela. Wszyscy tu jesteśmy w jakimś stopniu pozorantami, ale to nie powód by dawać upust złości i pieniactwa, w tak ważnych dniach dla milionów Polaków.
Rozumiesz to?

Tytuł:
Forumowicz

nie, nie rozumiem
kogokolwiek by nie chowali a znajdzie sie jakiś co będzie "przeszkadzał" to się wkurzę, nie bedę sie przyglądał jak ciele we wrota tylko zareaguje, i nie ma tu nic do tego prezydent i wawel...rozumiesz, czy tylko twoje racje na tym forum są słuszne i zbawienne?

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
nie, nie rozumiem
kogokolwiek by nie chowali a znajdzie sie jakiś co będzie "przeszkadzał" to się wkurzę, nie bedę sie przyglądał jak ciele we wrota tylko zareaguje, i nie ma tu nic do tego prezydent i wawel...rozumiesz, czy tylko twoje racje na tym forum są słuszne i zbawienne?
To tylko znaczy że miałeś i masz w d. Żałobę Narodową, skoro dajesz podczas jej trwania upust swojego pieniactwa. Więc nie masz co się zgrywać na jakiegoś patriotę, bo nim nie jesteś.. to jest pozoranctwo, pozerstwo, czy jak to się tam zwie. To chciałem Ci przekazać.

Inni w tamtym wątku to potrafili zrozumieć, nawet dwa razy młodsi od Ciebie. Więc i Ty też możesz.

Tytuł:
Większej obłudy już dawno nie widziałem.

Te wszystkie media które przez cały okres prezydentury Kaczyńskiego mieszały go z błotem, ośmieszali, wyśmiewali, teraz zrobili z nieudacznika - męża stanu, z szarej myszki -elegancką kobietę z klasą a z żałoby narodowej -" teatr" jak powiedziała wczoraj Ochojska.

Wstyd i żenada.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
I do Ciebie pisze człowieku robiący nagrobki. Masz styczność z ludźmi chowających swoich bliskich, to powinieneś mieć więcej taktu i szacunku dla zmarłych i nie sprowadzać Żałoby Narodowej do pijanego Kwaśniewskiego czy Jaruzelskiego.
Nie potrzebuje darmowej reklamy.
Posłuchaj Ty człowieku. Sprawdź, na której stronie napisałem i przeczytaj ze zrozumieniem mój wstęp. Tak samo wstęp do dzisiejszego postu. Dlaczego nie potrafisz uszanować poglądów innych ?? Kto dał Ci prawo do oceniania mnie, co Ty człowieku wiesz na mój temat ?? Skąd wiesz co czuję.
Ja nie czekałem dwie minuty, aż się skończy żałoba, bez urazy Paweł. Rozumiem, jeśli jakiś młody człowiek pisze zgodnie z tym co Ty myślisz to jest ok. Biada temu kto myśli inaczej.
Prosiłeś mnie już kilka razy, abym Cię nie cytował, teraz ja mam prośbę, uczyń to samo.

Kiedyś to forum było ciekawe. Już od dawna przestało mnie bawić, bo co chwila znajdzie się ktoś kto cię "zdemaskuje", opisze twoje życie prywatne, twojej rodziny, nawet zmarłego 20 lat temu ojca.
Bez odbioru Pit, więcej mnie nie sprowokujesz.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
wkurzyłem sie , że nie dadzą chłopa spokojnie pochować,
A ja się wkurzyłem o to akurat konkretne miejsce, o brak informacji dlaczego tak naprawdę tam a nie gdzie indziej ( bo wola rodziny to jak dla mnie trochę mało ). Wkurzyło mnie stawianie społeczeństwa przed faktem dokonanym ( Decyzja zapadła, siedzieć cicho bo jest żałoba ! ) I wkurzyło mnie zwalanie jeden na drugiego, jakieś dziwne, dziecinne przepychanki. "Nie, to nie ja wymyśliłem, to nie ja zaproponowałem, to ktoś inny, ale nie powiem kto", "Nie, to nie Dziwisz", Nie, to nie Jarek" itp.
Cytuj:
nie masz co się zgrywać na jakiegoś patriotę, bo nim nie jesteś.
A najbardziej mnie zdenerwowało, że podczas żałoby i po niej i w ogóle każdemu kto ma w tym kraju inne zdanie od adwersarza lub nie zachowuje się jak całe "stado" od razu odmawia się patriotyzmu, polskości lub określa mianem komuny, żydostwa, lewactwa itp. Ludzie, żyjemy w kraju w którym obywatele mają różne poglądy, i ci wszyscy ludzie to Polacy !

[ Dodano: 2010-04-19, 15:09 ]
Pit, to nie był jakiś bezpośredni atak, cytat przytoczyłem jako przykład.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Większej obłudy już dawno nie widziałem
Powiem może trochę przekornie: chyba słabo patrzyłeś. Zawsze nas otaczała, zawsze była obecna koło Ciebie i to nie tylko ta dziennikarska, ale również ta codzienna - sąsiedzka. Przecież to takie nasze - narodowe, polskie i katolickie :wink:

Tytuł:
Widziałem, masz rację, ale nigdy nie było to podane tak na tacy jak teraz ;)

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 862 ]  Przejdź na stronę 1 2 3 4 558 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00