Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest czw lis 21, 2019 2:43 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: cicha bohaterka
Forumowicz
Awatar użytkownika

Dziś w telewizji obejrzałem fragment ostatniej sesji. Sesja jak sesja ale nagle ...
Nagle pan radny Jan Pinderski wstaje i zaczyna wyraźnie wzruszony serdecznie dziękować pani radnej Sylwii Rychlak za (cytuję z pamięci) ...wielką rzecz jakiej dokonała by ktoś mógł coś wielkiego dokonać...
Poruszony tą sceną chciałem się dowiedzieć za co pan radny tak dziękował pani radnej. Sprawa tajemniczych, publicznych podziękowań jest o tyle intrygująca, że twarz pani radnej również wyrażała zdumienie całą tą sceną. Może obecni na sali radni wiedzą za jaki to wielki czyn dokonany przez panią Sylwię dziękował pan radny Jan Pinderski. Wdzięczny będę za "oświecenie" w sprawie.

Obrazek

"światło z kolejnym świtem ciągle nazywam życiem"

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Może uratowała jakieś dziecko z płonącego domu?

"Z prądem rzeki płyną tylko martwe ryby..."

Tytuł:
Forumowicz

Też się nie połapałem i wieczorem w dniu sesji wysłałem maila do pani radnej z prośbą o pomoc w zrozumieniu, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Może uratowała jakieś dziecko z płonącego domu?
Eeeeeeeeeee za taką drobnostkę to by tak nie dziękował (chyba). To musiało być coś "mega" ważnego.

[ Dodano: 31 Październik 15, 21:46 ]
Cytuj:
...wysłałem maila do pani radnej z prośbą o pomoc w zrozumieniu, ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi.
Może jeszcze nie wyszła z szoku w jaki popadła na sesji (widziałem po wyrazie twarzy).

Obrazek

Tytuł:
Forumowicz

Pan Pinderski dziękował za oszustwo i manipulacje, które miały miejsce na oczach wszystkich.
Na liście pisu z powiatu znalazły się dwie osoby: Jerzy Paul i Sylwia Rychlak i nic w tym dziwnego nie widziałem, Sylwia startowała bo parytety, a nasz burmistrz bo widział szanse, ja też.
Cieszę się, że został posłem i mu pogratulowałem. Natomiast to co zrobiła nasza radna jest wg. mnie oszustwem i bardzo mi się taka postawa nie podoba.
Sylwia mimo tego, że sama startowała namawiała ludzi do głosowania na Jerzego Paula :shock: który satrtował z tej samej listy.
Obrazek
Ciekawe jak się czuje teraz te 607 osób, które zaufały i oddały głos na koleżankę radną. Ciekawe czy takie praktyki poparłby Jarosław Kaczyński!? I jeszcze jedno - ciekawe czy w następnych wyborach samorządowych Sylwia wystartuje dla żartów i będzie popierać kogoś innego?
Podejrzewam, że już niebawem naszą koleżankę spotka jakiś prezent.
I tak drodzy czytelnicy wygląda polityka PiS-u i PO.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Nie mogę uwierzyć w to co czytam.
Sesji jeszcze nie oglądałem, ale jeśli to tak jest jak opisujecie, to brak mi już słów.

To, że władza parlamentarna jak i samorządowa traktuje swoich wyborców jak półgłówków, to jest dla mnie zrozumiałe, bo zdążyłem się już przez tyle lat do takiego traktowania wyborców przyzwyczaić.
Zupełnie nie rozumiem tego, że sami z siebie robią idiotów publicznie i to w takiej skali.
Jak może na sesji Rady Miasta, jeden radny dziękować drugiemu za poparcie w wyborach parlamentarnych kogoś innego? Jak można taki czyn uważać za bohaterstwo, lub dokonanie czegoś wielkiego? Ci ludzie po sesji i paplaniu, że tak napiszę bzdur idą do kasy po niemałe pieniądze. Czy za to otrzymują diety?
Jestem załamany, że już nie mają żadnego wstydu.

Do czego jeszcze dojdzie? Co nas czeka? Nazwą rondo imieniem radnej? Dadzą jej nagrodę w postaci Honorowego Obywatelstwa Miasta?

A co z tymi, co nie głosowali na pana Paula i się do tego przyznali? Zostaną wygnani z miasta i skazani na potępienie? Jakich nieprzyjemności mogą się spodziewać skoro tych, którzy popierali burmistrza uważa się za bohaterów? Dyby? Publiczna chłosta? Mam się bać? Bo to jest normalne średniowiecze.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
... to co zrobiła nasza radna jest wg. mnie oszustwem
Panie Grzegorzu niech się pan wstydzi takich słów. Obejrzałem dziś jeszcze raz sesję i zapamiętałem niektóre zwroty których użył w podziękowaniach pan radny Jan Pinderski np. "(dziękuję) żeby wszystko było w porządku..." i "zachowanie (pani radnej) godne naśladowania...". Czy takie słowa mogą określać moralnie naganne zachowanie jakie przypisuje pan pani radnej Sylwii Rychlak. Jestem pewien, że chodziło o całkiem inną sprawę powtórzę za autorem "godną naśladowania". Jeszcze bardziej jestem ciekawy czym zasłużyła pani radna na podziękowania.

ps.

Panie Jacku może pan dostał odpowiedź od p. Sylwii ?

[ Dodano: 1 Listopad 15, 21:31 ]
Cytuj:
Spotkały piękne, publiczne, szczere podziękowania, to mało ?!

[ Dodano: 1 Listopad 15, 21:40 ]
Jeszcze do sesji. Ze zdziwieniem usłyszałem że nauczyciel np. WF-u (5 lat studiów kierunkowych) robi studia podyplomowe (max 1 rok) może zostać nauczycielem informatyki. Pytanie, czy nauczyciele WF-u są tak genialni, że po krótkim szkoleniu (krótkim w porównaniu do pierwotnie ukończonych studiów) mogą zostać dowolnymi nauczycielami. Czy inni nauczyciele też tak mogą np. nauczyciel biologi (5 lat studiów) kończy roczną podyplomówkę i może uczyć matematyki, geografii, polskiego itd.

Obrazek

Tytuł:
Forumowicz

Odnośnie nauczycieli! Taka sytuacja możliwa jest tylko w szkołach publicznych gdzie nadal obowiązuje relikt minionego ustroju jakim jest Karta Nauczyciela.W szkołach prywatnych 'które mają zdecydowanie lepsze wyniki i wachlarz nauczania nie ma Karty Nauczyciela,a uczniowie,rodzice i nauczyciele sa zadowoleni i NIE STRAJKUJĄ !

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ze zdziwieniem usłyszałem że nauczyciel np. WF-u (5 lat studiów kierunkowych) robi studia podyplomowe (max 1 rok) może zostać nauczycielem informatyki.
Nie wiem jaki jest teraz program informatyki w liceach, ale jeśli nie zmieniło się zbyt wiele, to o ile pamiętam, nie były to jakieś cuda na kiju. Wydaje mi się, że do nauczania podstaw programowania i pakietu Office w zupełności wystarczy krótka podyplomówka.
Zresztą. Jeśli skończysz kierunek bez uprawnień pedagogicznych (np Chemię, Biologię itp) to do nauczania danego przedmiotu wystarczy dorobić uprawnienia pedagogiczne również w formie podyplomówki.

Tytuł:
Forumowicz

No i zamiast nauczycieli po solidnych studiach ,będzie coraz więcej o "krótkich podyplomówkach". Czy to takie dobre? Tak w luźnym nawiązaniu - kiedyś było popularne hasło "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera". Teraz - po dowolnych studiach, krótki kurs nauczyciela dowolnego przedmiotu! Jak coś przesadziłem czy kogoś uraziłem to przepraszam.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Pan Pinderski dziękował za oszustwo i manipulacje, które miały miejsce na oczach wszystkich.
Jeśli to, co napisałeś, jest prawdą, to panu radnemu pomyliła się sesja Rady Miejskiej z zebraniem partyjnym.
Cytuj:
Sylwia mimo tego, że sama startowała namawiała ludzi do głosowania na Jerzego Paula :shock: który satrtował z tej samej listy.
Nie wierzę, przecież to można jakiegoś rozdwojenia jaźni dostać.
Cytuj:
Panie Jacku może pan dostał odpowiedź od p. Sylwii ?
Nie.
Cytuj:
Czy inni nauczyciele też tak mogą np. nauczyciel biologi (5 lat studiów) kończy roczną podyplomówkę i może uczyć matematyki, geografii, polskiego itd.
Tak, z tym, że nie ze wszystkich przedmiotów są studia podyplomowe i nie na każde studia podyplomowe mogą być przyjęci nauczyciele dowolnych przedmiotów.
Cytuj:
studia podyplomowe (max 1 rok)
Dokładniej - 3 semestry.

[ Dodano: 2 Listopad 15, 18:25 ]
Cytuj:
No i zamiast nauczycieli po solidnych studiach ,będzie coraz więcej o "krótkich podyplomówkach". Czy to takie dobre?
Panie Staszku, myślę, że w 99% zależy to od człowieka. Spotkałem zarówno znakomitych "podyplomowych", jak i niekoniecznie świetnych "posolidnych".

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Dokładniej - 3 semestry.
"Normalne" pewnie z 10 :wink:

Proponuję trzymać się głównego wątku czyli "zachowania godnego naśladowania".

Obrazek

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Proponuję trzymać się głównego wątku czyli "zachowania godnego naśladowania".
Jak to się nazywa, jak ktoś apeluje do samego siebie? :P

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak to się nazywa, jak ktoś apeluje do samego siebie? :P
Cytuj:
.. rozdwojenie jaźni...
się to nazywa :wink:

Obrazek

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

https://www.youtube.com/watch?v=c7-wnqc ... t=1h22m20s

To chyba o tym mowa.

[ Dodano: 15 Lipiec 16, 15:59 ]
Cytuj:
Już spotkał:
http://www.krus.gov.pl/krus/struktura/o ... t-lezajsk/

Pisowcy sa jak Lannisterowie. Zawsze spłacają swoje długi :)

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1 2 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00