Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest czw lis 21, 2019 2:21 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Forumowicz
Awatar użytkownika

Udostępniłem właśnie w Sarzyńskim Serwisie Informacyjnym. Zapraszam do zapoznania się.
http://www.sarzyna.info/sesje-rady-miasta-i-gminy/

Radny Sroka zarzuca, że ogromne pieniądze wydawane na sport a konkretnie na piłkę nożną nie przynoszą żadnych efektów i że pora zmienić to wszystko, że powinna piłka nożna być prowadzona lepiej.
Porównuje klub karate, tenisistów stołowych gdzie nakłady na te kluby są bardzo małe a sukcesy nieporównywalnie większe od sukcesów naszych piłkarzy.
Odpowiedź burmistrza trochę zaskakująca, bo zapytał radnego czemu nie został mistrzem sportowym, bo grał nawet nieźle. Powiedział też, że tu chodzi o to, żeby młodzież nie piła alkoholu, tylko grała w piłkę.
Radny Sroka zapytał też o utworzenie klasy sportowej ale pani Pinderska odpowiedziała,że niestety nie ma większego zainteresowania ani ze strony dyrektorów, ani ze strony uczniów.
Generalnie niewiele osób się z radnym Sroką nie zgodziło, nawet kolega radny Zygmunt i radny Kludys, wymieniali sukcesy klubów i że byłoby jeszcze większe gdyby większe na nie dofinansowanie.
I tak Radny Sroka chciał zauważyć problem, że nakłady na piłkę są zbyt duże, jeżeli chodzi o wyniki, to skutek taki że pozostali powiedzieli, że sukcesy są duże a żeby były większe to i trzeba pieniędzy więcej :) Pewnie skończy się tym, że w następnym budżecie nakłady na piłkę nożną będą większe.

Jak dla mnie to wypasiony stadion w niemal każdym sołectwie to zbyt dużo, ale ja zapalonym kibicem piłkarskim nie jestem. Wiem natomiast, że dzieciaki mają różne zainteresowania i niekoniecznie jest to piłka nożna. Nie wystarczy dać dziecku piłkę i pozbyć się w ten sposób problemów wychowawczych.

Warto zobaczyć, bo jest sporo niejasności.

Drugi temat to Gospodarka Komunalna.
Dostali dofinansowanie między innymi na zakup śmieciarki więc zakładam że już wygrali przetarg na wywóz śmieci, który ma się odbyć chyba za miesiąc :) Podobno poprawia się stan finansowy ZGK. Wypracowano zysk i podniesiono płace ponad 6 % swoim pracownikom. Przewodniczący powiedział, że to bum finansowy. Cieszy mnie to, bo może prezes Wołoch nie wymyśli nam nowych podwyżek wody, żebym nie musiał rezygnować z kolejnych bułeczek, napoju czy pączków :mrgreen: . Podkreślał, że omawia najważniejsze inwestycje ZGK
Zagadką i wielkim zdziwieniem dla mnie jest fakt, że prezes Wołoch omawiając wszystkie najważniejsze inwestycje na rok 2013 nie wspomniał ani jednym słowem o Farmie Fotowoltaicznej. Myślałem, że to inwestycja ZGK, skoro zakupili w formie przetargu od gminy teren w Sarzyna - Dymarki na potrzeby tej farmy. Mówił za to o wniosku do Marszałka o kompleksową rozbudowę sieci wodociągowej.

Rozpatrywano też skargę radnego Fusa na burmistrza. Komisja jednak nie dopatrzyła się nieprawidłowości.

Komentarz do tej sesji, jest również na blogu pana Jacka Wojdałowicza pod tym linkiem:
http://wojdalowicz.sarzyna.info/?p=46

"Z prądem rzeki płyną tylko martwe ryby..."

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00