Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest czw lis 21, 2019 1:53 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Forumowicz
Awatar użytkownika

Udostępniłem. Zapraszam do oglądania lub pobrania.
http://www.sarzyna.info/sesje-rady-miasta-i-gminy/

"Z prądem rzeki płyną tylko martwe ryby..."

Tytuł:
Obserwator

W gminie N. Sarzyna to są przyszli Nobliści z Ekonomii :shock: :shock: :shock:

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
W gminie N. Sarzyna to są przyszli Nobliści z Ekonomii :shock: :shock: :shock:
Proste. Koszty dodajemy do przychodu i mamy dochód. :P

Radni bezmyślnie przytakują burmistrzom, kompletnie nie orientując się w temacie. Łykają przedstawione miliony złotych jak ciepłe bułeczki. A tu nagle wyłamuje się nieśmiało jeden, zauważa, że jest błędne założenie, to burmistrz Rychel go strofuje, że niepotrzebnie wdaje się w szczegóły.

No brawo.
Tak się zastanawiam, dlaczego o szczegółach mówił burmistrz Rychel, skoro całą inwestycję ma prowadzić ZGK. Pan Wołoch nie jest w temacie?

Całość skomentuje na swojej stronie, bo mnie jeszcze rozbawił pan Przewoźnik.

Tytuł:
Obserwator

Widzę, że nareszcie społeczność lokalna zaczyna się budzić (chciało by się zacytować "obudź się Gmino" - mała parafraza :lol: ). Na sesji lutowej Pan Jędrzejec, teraz Pan Wojdałowicz, oczywiście dziękuję obu Panom za głos rozsądku i nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone, że są w Gminie N. Sarzyna rozsądni Ludzie, i że przyszłość może być lepsza. :P Ciekawi mnie kolejna sesja :P Kuriozalne przedstawienie "rachunku ekonomicznego" - to jest dopiero kreatywna księgowość- koszty + przychód = zysk. Ciekawi mnie dlaczego to jest koniec, przecież idąc tym tokiem myślenia można dołożyć jeszcze pensje prezesa, burmistrza, pracowników itd., wtedy to byłby zysk. :roll: :lol: Co do radnych, to ciekawi mnie czy wszyscy (są wyjątki) będą startować z komitetu burmistrza, bo wygląda na to, że panuje pełna zgoda :roll: Ale to ich problem.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Co do radnych, to ciekawi mnie czy wszyscy (są wyjątki) będą startować z komitetu burmistrza, bo wygląda na to, że panuje pełna zgoda
Ojjjj, chyba ,,jedna sesja w plecy" :?: :wink: -ta ze zmianą okręgów wyborczych

Tytuł:
Forumowicz

Tadziu komitety swoją drogą , a okręgi swoją.

Tytuł:
Obserwator

Nie rozumiem dlaczego okręgi jednomandatowe coś tu wykluczają?? Uważasz, że wiele się zmieni co do kandydowania??? według mnie niewiele. Oczywiście, teoretycznie będzie łatwiej ale nie uważam, że wiele osób zdecyduje się kandydować z własnego komitetu. Pewnie tobie teraz będzie łatwiej :D . A do Tadeusza

Tytuł:
Forumowicz

Moim zdaniem zmieni i to bardzo dużo. Wygrywa ten z największą liczbą głosów, a nie ten, którego komitet zebrał najwięcej głosów. Np w małej wiosce wystarczy zdobyć 20 głosów i zostanie się radnym.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Np w małej wiosce wystarczy zdobyć 20 głosów i zostanie się radnym.
To może masz szansę :)

Tytuł:
Forumowicz

Cooo Ty???!!! Są lepsi w bajerowaniu :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 5 Kwiecień 13, 19:08 ]
jak na obecną chwilę to wystarczy mi stanowisko ,,rzecznika prasowego" :mrgreen:

Tytuł:
Obserwator

Dzień 23.03.2013 r. przejdzie do historii nauk ekonomicznych. Otóż w małej mieścinie na podkarpaciu skromny urzędnik samorządowy odkrył to czego nie mogą od 2007 r.(obecny kryzys) dokonać Ben Bernanke i cała Amerykańska Rezerwa Finansowa FED, która co miesiąc wpuszcza w system finansowy 85mld $. Owe odkrycie to finansowe perpetuum mobile zapisane w formule koszty +prztchód =zysk. Mając do dyspozycji taki wspaniały wynalazek: dlaczego nasze władze epatują miejscowe społeczeństwo rzekomym załużeniem gminy pozostawionym przez poprzedników?

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Na sesji lutowej Pan Jędrzejec, teraz Pan Wojdałowicz, oczywiście dziękuję obu Panom za głos rozsądku i nadziei, że jeszcze nie wszystko stracone, że są w Gminie N. Sarzyna rozsądni Ludzie, i że przyszłość może być lepsza. :P Ciekawi mnie kolejna sesja :P
Dobrze byłoby, aby na każdej sesji, chociaż jeden mieszkaniec naszej gminy (oczywiście nie związany z obecną władzą) zabrał głos. Może narodzi się jakaś "świecka tradycja"? :lol:
Pora obudzić większość radnych, bo wyraźnie nudzą się na sesjach. Czasem któryś wstanie i powie coś na temat drogi, którą wypada wyremontować. Pewnie żeby nikt nie miał im do zarzucenia, że nie dbają o dobro mieszkańców.

Tak sobie pomyślałem, po tych wystąpieniach na temat dróg (chociaż dyskutowano nad uchwałą dotyczącą dofinansowania do drogi powiatowej), że radni powinni się dogadać przed sesją i ustalić np, ja będę mówił o drodze obok ciebie a ty powiedz o drodze obok mnie :mrgreen:, żeby nie wyglądało głupio że dbamy tylko o te, które biegną niedaleko nas. :)

Może jestem idealistą ale chciałbym, aby obrady radnych były pewnego rodzaju "burzą mózgów", gdzie każdy radny daje swój pomysł odpowiednio go argumentując i wybiera się ten najlepszy.
Zapominam jednak ciągle o tym, że do takiej "burzy", potrzeba przede wszystkim mózgów...

Tytuł:
Obserwator

Brawo PIT piękna puenta, ale czy nie za ostro potraktowałeś wiosenne harce naszych radnych. Ja z wielką radością i niedowierzaniem przyjąłem wystąpienie wprawdzie nieśmiąłe , ale jednak- radnego proszącego o nawięszchnię z produktów ropopochodnych na ulicę "Ludwika Miazgi"-jedynej chyba w gminie bez czarnego "dywanika" Żeby było weselej to całkiem niedawno wyasfaltowano "dukt" wiejski(pewnie przypadkowo) do miejsca zamieszkania Pani wiceburmistrz. Nie śledziłem losów tej inwestycji, dlatego proszę o informacje jak do niej doszło, bo z tego co wiem to jeszcze są niezrealizowane inwestycje z czasów burmistrza Gnatka. W każdym razie głowa do góry p. Kazimierzu i prosimy o jeszcze-a burmistrza się nie bać bo to nie on Panu płaci i to nie on Pana będzie rozliczał. Wracając jednak do systemu motywacyjnego dla naszych radnych to przyszedł mi pomysł zainspirowany zresztą przez dyrektora Wojdałowicza w czasie jego wystąpienia , kiedy to udzielał cennej pedagogicznej rady Przewodniczącemu. Wspomniał coś o (mówiąc kolokwialnie) wazeliniarstwie. Otóż należałoby może wprowadzić swoisty ranking radnych . Proponuje w dwóch kategoriach. Jedna ta pozytywna- za odwagę, merytoryczność, konstruktywną krytykę i stosunek do władzy -przydzielałbym "orzełki"-jako synomin odwagi, męstwa a zarazem pewien symbol narodowy ,druga negatywna właśnie za wazeliniarstwo, hymny pochwalne i piękne pieśni miłe dla "ucha" władzy kwitowałbym "słowikiem" ptaszkiem ,który pięknie śpiewa w tym przypadku władzy. Pozdrawiam- może macie jakieś inne propozycje

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ja z wielką radością i niedowierzaniem przyjąłem wystąpienie wprawdzie nieśmiąłe , ale jednak- radnego proszącego o nawięszchnię z produktów ropopochodnych na ulicę "Ludwika Miazgi"-jedynej chyba w gminie bez czarnego "dywanika"
Hmm.. O ile pamiętam, to problem nawierzchni tej ulicy sygnalizowali sami mieszkańcy, osobnym pismem do Przewodniczącego Rady Miasta.
Żeby było jasne, uważam, że drogi gminne powinny być priorytetem dla władz, podobnie jak kanalizacja, a później dopiero inne ważne, lub mniej ważne inwestycje.
I niekoniecznie to musi być asfalt, wystarczy czasem, żeby to była dobrze utwardzona droga żwirowa itp.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Zapominam jednak ciągle o tym, że do takiej "burzy", potrzeba przede wszystkim mózgów...
Patrząc na twarze niektórych radnych podczas sesji wyrażają one w różnych proporcjach znudzenie, zmęczenie, niezrozumienie, zagubienie bądź udawane rozumienie i zainteresowanie. Proponowana przez PIT-a "burza mózgów" mogła by pozbawić co niektórych świadomości lub nawet zabić. W niektórych przypadkach ożywienie intelektualne następuje przy procedurze przekazywania sobie mikrofonu i na tym się kończy (taki błysk supernowej). Przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale tak to wygląda w TV i może to właśnie wina TV bo jak wiadomo "media kłamią". :mrgreen:

[ Dodano: 7 Kwiecień 13, 14:41 ]
Cytuj:
za odwagę, merytoryczność, konstruktywną krytykę i stosunek do władzy
Zależy od opcji jedni nagrodzili by go/ją publiczną chłostą inni np. stanowiskiem burmistrza.
Cytuj:
za wazeliniarstwo, hymny pochwalne i piękne pieśni miłe dla "ucha" władzy
Zapas wazeliny na kilka lat lub druga strona np. stanowiskiem burmistrza.

Obrazek

"światło z kolejnym świtem ciągle nazywam życiem"

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00