Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest sob lis 23, 2019 2:00 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Forumowicz

Podsumowując udział reprezentacji Polski w piłce nożnej na Euro 2012.
Cudu nie było i ja się cudów nie spodziewałem, jednak uważam, że mogliśmy wyjść z grupy gdyby... i tu przytoczę gazetę "Marca" , która pisze często głupoty, ale tu zgadzam się z nią w 100%:

"Marca": Historia polskiej klęski to kalka ich ostatnich gier. Jedna połowa bardzo dobra, a druga fatalna. W oczy bije złe przygotowanie fizyczne drużyny, która nie potrafi zagrać dwóch części meczu na jednym poziomie.

Uważam również, że Franek Smuda jest kiepskim selekcjonerem i takie zdanie miałem zawsze. Władze PZPN-u wybrały tego Pana z jednej prostej przyczyny - tego chcieli kibice. Uważam również, iż były jasne strony RP takie jak Perquis i Polański gdzie dla mnie byli objawieniem.

Graliśmy na tyle na ile umiemy, wstydu nie było, jednak 2 pkt w najsłabszej grupie to zdecydowanie za mało.

Problem Polskiej piłki leży w zarodku czyli np. tu w Nowej Sarzynie, zamiast skupić się na szkoleniu młodych adeptów, zapewnić im warunki do trenowania ( baza, sprzęt ), objąć opiekom najlepszymi trenerami to my/oni koncentrują się tylko na zespole seniorskim, kupując coraz to nowych najemników. Takim sposobem nigdy nie dojdziemy do słabej Grecji, Cypru nie mówiąc już o Hiszpanach czy Niemcach.
Mógłbym się rozpisywać tutaj stronami, jednak "po łebkach" napisałem co chciałem.

Ryba psuje się od głowy :!:

Tytuł:
Forumowicz

Prawie zgadzam się z powyższym (poza końcówką).
Jeśli chodzi o zawodników do uważam że Perquis i Wasilewski byli najlepszymi naszymi zawodnikami.
Moim zdaniem kiepsko wypadła trójka z Dortmundu:

Piszczek - totalna klapa, wszystkie niebezpieczne akcje praktycznie były po prawej stronie - nie wiem, ale jeśli Real się nim interesował to pewnie teraz będą się bardzo zastanawiać

Lewandowski - oprócz jednej bramki niczego moim zdaniem nie pokazał. Rasowy napastnik powinien wykorzystać sytuację, jaką miał wczoraj w pierwszej połowie - tam powinna być bramka. Nie przyjmuję tłumaczeń że koledzy z nim nie współpracowali - moim zdaniem grał kiepsko.

Błaszczykowski - wypadł najlepiej z tej trójki, chociaż nie zagrał na swoim poziomie.

Poza tym totalnie zabrakło nam pomocy - ta linia moim zdaniem na tych mistrzostwach nie istniała.

Jeśli chodzi o kwestię trenowania młodzieży - nie znam się na tym, ale wydaje mi się że nasze reprezentacje młodzieżowe nie grają najgorzej. Problem przychodzi później. Jako 40 milionowy kraj nie mamy praktycznie żadnego zawodnika w znanych światowych klubach (poza Borusią i bramkarzami w lidze angielskiej). Być może mamy jakiś problem z psychiką i jeśli piłkarz zaczyna osiągać sukces to sodówka uderza mu do głowy i spoczywa na laurach zadowalając się ciągłym dopływem dobrej gotówki, niekoniecznie skupiając się na swoim rozwoju i pracy nad sobą - to jest niezbędne do tego żeby odnosić sukcesy.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Podsumowując udział reprezentacji Polski w piłce nożnej na Euro 2012.
Cudu nie było i ja się cudów nie spodziewałem, jednak uważam, że mogliśmy wyjść z grupy gdyby...
...gdybyśmy byli lepsi od innych w grupie, po prostu.
Cytuj:
Graliśmy na tyle na ile umiemy, wstydu nie było, jednak 2 pkt w najsłabszej grupie to zdecydowanie za mało.
Tak, graliśmy na tyle, na ile umiemy. Prawda. Ale czy 2 punkty to za mało?
Ranking FIFA mówi sam za siebie:
13. Rosja
15. Grecja
27. Czechy
62. Polska

Według mnie, dobrze, że w ogóle te dwa punkty Polska reprezentacja zdobyła. Popatrzcie wstecz, np. na MŚ - jesli Polakom udało się awansować do nich, to już po dwóch meczach było "pozamiatane", w trzecim nie było o co grać. Tym razem i tak jest postęp i...swego rodzaju "sukces". Nie ma co płakać.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Lewandowski
jak dla mnie najlepszy w formacji ofensywnej przy tym ustawieniu taktycznym Smudy, potafił sie utrzymać przy piłce, wymusić faul mając przy sobie czasami po 3 przeciwników
Cytuj:
Jeśli chodzi o kwestię trenowania młodzieży - nie znam się na tym, ale wydaje mi się że nasze reprezentacje młodzieżowe nie grają najgorzej. Problem przychodzi później. Jako 40 milionowy kraj nie mamy praktycznie żadnego zawodnika w znanych światowych klubach
bo na polskie warunki są wystarczająco wytrenowani, problem pojawia się kiedy wyjeżdzają za granicę do lepszych klubów, okazuje się że to inne warunki i bardzo często zawodnicy nie dają sobie rady
Cytuj:
Tak, graliśmy na tyle, na ile umiemy. Prawda. Ale czy 2 punkty to za mało?
Ranking FIFA mówi sam za siebie:
13. Rosja
15. Grecja
27. Czechy
62. Polska
w tym wypadku ranking jest złudny, ponieważ przy klasyfikacji brane są pod uwagą mecze o punkty, a Polska takowych nie grała przez ostatnie 2 lata

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
w tym wypadku ranking jest złudny, ponieważ przy klasyfikacji brane są pod uwagą mecze o punkty, a Polska takowych nie grała przez ostatnie 2 lata
ok. Ale nawet jak graliśmy o punkty, to jakoś "kolorowo" nie było - średnia - 55 miejsce...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ranking_FIFA

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Średnia kłamie, jak grali normalnie kręcili się koło 35 miejsca.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Średnia kłamie, jak grali normalnie kręcili się koło 35 miejsca.
Nie wiem, czy średnia kłamie, czy nie. Ale, czy jesli "kręcili się" koło 35, jak twierdzisz, to czy to przekładało się na sukcesy w turniejach??...
Ostatnio największy sukces, to odległe w czasie IO w Barcelonie - 1992. Później nic. MŚ - przegrywanie już eliminacji, a jesli już gra, to po dwóch pierwszych meczach pakowanie walizek, ME - szkoda pisać...
No chyba nie chcecie mi wmówić, że gra polskiej reprezentacji jest na zadowalającym nas poziomie? Na takim, który przekładałby się chociażby na fakt wyjscia z grupy na jakimś turnieju....

[ Dodano: Nie 17 Cze, 2012 18:49 ]
Cytuj:
Eee, pamiętam taki Mundial, w którym Rosjanie (wtedy pod firmą ZSRR) wygrali na dzień dobry 6:0, a potem niewiele zdziałali.
I to był "proroczy" wpis :wink: .

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
[ Dodano: Nie 17 Cze, 2012 18:49 ]
Jacek W. napisał/a:
Eee, pamiętam taki Mundial, w którym Rosjanie (wtedy pod firmą ZSRR) wygrali na dzień dobry 6:0, a potem niewiele zdziałali.

I to był "proroczy" wpis :wink: .
Bo tradycję trzeba podtrzymywać :wink:
Cytuj:
Średnia kłamie,
To czemu w innym wątku podajesz coś o średniej 53 lata?
Jest fajnie, może któraś z drużyn z naszej grupy zagra w półfinale? - i to będzie sukces drużyny narodowej, oczywiście polskiej :wink:
Czym tu się emocjonować? Polacy byli, są i będą jeszcze długo odstawać od ,,norm" piłkarskich. Ktoś musi przegrywać, żeby inni mogli wygrywać. Smuda, jako trener odniósł niesamowity sukces. Drużyna pod jego wodzostwem straciła raptem tyle bramek, że nie trzeba liczyć na wszystkich palcach przy jednej ręce. Mamy sukces i powinniśmy się cieszyć. - Jak Irlandczycy

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Jeśli chodzi o kwestię trenowania młodzieży - nie znam się na tym, ale wydaje mi się że nasze reprezentacje młodzieżowe nie grają najgorzej. Problem przychodzi później. Jako 40 milionowy kraj nie mamy praktycznie żadnego zawodnika w znanych światowych klubach (poza Borusią i bramkarzami w lidze angielskiej). Być może mamy jakiś problem z psychiką i jeśli piłkarz zaczyna osiągać sukces to sodówka uderza mu do głowy i spoczywa na laurach zadowalając się ciągłym dopływem dobrej gotówki, niekoniecznie skupiając się na swoim rozwoju i pracy nad sobą - to jest niezbędne do tego żeby odnosić sukcesy.
To źle Ci się wydaje, głównym czynnikiem, który decyduje w Polsce kto gra w młodzieżówkach to warunki fizyczne i znajomości. Wiem co piszę, psychika to problem nie tylko Polaków.
Jeżeli chodzi o rzekome sukcesy młodzieżowych reprezentacji to nie mamy żadnych.

Tytuł:
Forumowicz

Nowosarzyński akcent na Euro 2012. Syn naszego forumowicza będzie jednym z "młodych ludzi"wnoszacych flagę Hiszpanii na dzisiejszy mecz Chorwacja Hiszpania.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Nowosarzyński akcent na Euro 2012. Syn naszego forumowicza będzie jednym z "młodych ludzi"wnoszacych flagę Hiszpanii na dzisiejszy mecz Chorwacja Hiszpania.
Panie Staszku, to jakiś wstyd, zbrodnia czy co? Poufne łamane przez tajne? :wink:
Nie bardzo rozumiem ten wpis :oops: Jeżeli ktoś z Nowej Sarzyny (czy okolic) będzie publicznie pokazany na cały świat, to poco ta ,,tajemniczość"?

Tytuł:
Forumowicz

Wnuczek słynnego forumowicza wniesie dziś flagę Chorwatów lub Hiszpanów na stadion. Stasiu podłóż nogę Gerardowi Piqué :!: Będę wytężał wzrok.

Tytuł:
Forumowicz

HISZPAńSKĄ - o 12.30 miał szczęście w losowaniu!
Jaka tajemnica, 3/4 forumowiczów zna osobiscie całą rodzinę.

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Jaka tajemnica, 3/4 forumowiczów zna osobiscie całą rodzinę.
No teraz to się domyśliłem, ale czy pozostała 1/4 forumowiczów wie o kogo chodzi :wink:

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
No teraz to się domyśliłem, ale czy pozostała 1/4 forumowiczów wie o kogo chodzi
Ja nie wiem o kogo chodzi ale mniejsza z tym :) Gratuluję i zazdroszczę :)

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 7 Następna

Strefa czasowa UTC+01:00