Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest wt paź 15, 2019 11:47 am

Strefa czasowa UTC+02:00

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 19
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Poszedłbym za nim w ogień i skoczyłbym do wody.
Wsiadł na trzy dni na dowodzoną przez niego jednostkę pływającą, to jest hardcore a nie "pójść w ogień czy skoczyć w wodę" :wink: :mrgreen:

[ Dodano: 2010-11-19, 12:51 ]
Obrazek

A bywało i bardziej :wink:

[ Dodano: 2010-11-19, 12:53 ]
Tylko ludzie dzwonili z innych jednostek i pytali "jak to się tak fajnie robi "? :mrgreen:

Obrazek

"światło z kolejnym świtem ciągle nazywam życiem"

Tytuł:
Obserwator

Trudny wybór, rzeczywiście sami kandydaci którzy mogą coś zmienić. Dlatego moim kryterium będzie: Czy któryś z kandydatów zamówi pizze 5-tkę, dużą dla każdego kto odda na niego głos?? Kto da dwie duże? :)

Każdy z kandydatów obiecuje, że będzie wydawał moje pieniądze na walkę z różnymi problemami. A tak przynajmniej tyle pożytku z tych wyborów będzie, że nie będę głodny w ten dzień :)

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Dziś o godzinie 8:50 gdy jechałem do Rzeszowa widziałem dwóch młodzieńców, którzy wysiadali z ciemnego samochodu chyba (ww) z jakimś plakatem pewnie wyborczym. We wstecznym zobaczyłem jak jeden zdziera z drzewa wiszący tam plakat a drugi czekał by nakleić swój :) Ale filowali czy patrze bo zwolniłem :)

To jest drzewko między Smyczami a wysypiskiem przed lasem po lewej. Jak teraz wracałem to wisi tam jakaś kobita nie wiem z jakiego ugrupowania a nazwiska zapomniałem :)

"Z prądem rzeki płyną tylko martwe ryby..."

Tytuł:
Forumowicz

Minęło cztery lata, czas najwyższy podsumować kadencje samorządu.

Jak jest każdy widzi. Pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Może na początku skupmy się na przyszłości. Przed nowo wybranym samorządem trudny okres, zostało tylko dwa lata, abyśmy mogli korzystać ze środków Unii Europejskiej. Jak już ktoś powiedział na sesji, po 2013 roku Unia będzie jeszcze istniała. Może tak, może nie. Bóg raczy wiedzieć co będzie za dwa lata, z całą pewnością skończą się fundusze strukturalne, pół gminy nie ma kanalizacji. Tylko w Woli Zarczyckiej jak na ostatnim zebraniu wiejskim burmistrz twierdził, to kwota ok. 30 milionów.
Dodać tylko Łętownie i Jelną to następne 30 milionów zł.

Zakładając dofinansowanie w wysokości 80%, to wkładu własnego będziemy potrzebować 12 milionów. Żadne gimnazjum w gminie nie ma sali gimnastycznej na wyłączność, a jeżeli ma proszę mnie poprawić.
Kwoty do wydatkowania pewnie kilkanaście milionów. Do tego trzeba dodać rosnący podatek vat, w przyszłym roku i w latach następnych.
Co z całą pewnością przełoży się na o wiele większą wartość inwestycji.

Na drogi gminne potrzeba kolejnych milionów, pytanie skąd te pieniądze będą, podatków podnieś się nie da, bo i tak są absurdalnie wysokie. CIECH pozbywa się zbędnego majątku, by płacić coraz mniej, to samo zaczną robić mniejsi przedsiębiorcy.

Z majątku gminy już nie wiele zostało, koszty utrzymania urzędu gminy rosną lawinowo. Ceny wywozu śmieci mamy najwyższe w Polsce (kubeł 120l, raz w miesiącu 23,80 zł).
Mam nadzieję, że nowy samorząd skupi się na najważniejszych sprawach, a prowadzenie inwestycji za środki własne uzna za niegospodarność.

Mam nadzieję, że w przyszłości, nie będziemy patrzeć z zazdrością na sąsiednie gminy i żałować, że tam nie mieszkamy.
Wierzę, że w krótkim czasie naszym dzieciom i młodzieży gimnazjalnej będą zapewnione warunki do rozwoju i nauki, że rodzice nie będą musieli posyłać swoich pociech do sąsiednich miejscowości i gmin, co już ma miejsce. Odchodzą dzieci, odchodzą pieniądze i miejsca pracy.
Osobiście jeśli chodzi o wybór na burmistrza, to wiem na kogo będę głosował, do Rady Gminy jeszcze nie zdecydowałem, do powiatu również.
Tak jak cztery lata temu do Sejmiku Województwa poprę pana Mieczysława Miazgę. Gość nie potrzebuje żadnych rekomendacji, ci co mają oczy jego pracę poznają po owocach.

Żałuję, że nie kandyduje radny Jan Sum. Przez cztery lata udowodnił, że nie mają racji ci, którzy twierdzą, że ludzie w starszym wieku nie powinni być radnymi.
Takiego radnego wcześniej nie mieliśmy i pewnie długo mieć nie będziemy.
Dziękujemy Panie Janie.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Stachu.. czego nie zaryzykowałeś? Ja tam bym na Ciebie głos oddał gdybym mógł :) A pewnie sam bym namówił kilka osób :)

Tytuł:
Forumowicz

Cytuj:
Stachu.. czego nie zaryzykowałeś? Ja tam bym na Ciebie głos oddał gdybym mógł A pewnie sam bym namówił kilka osób
Ze wzajemnością.
Jak dożyjemy, jeżeli Ty się zdecydujesz to i ja.
Jak nasi piłkarscy kibice, "nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało. Już za cztery lata, już za cztery lata, Polska będzie Mistrzem Świata".

Kandydatów mamy dostatek. Brakuje płotów, drzew i witryn sklepowych

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Jak dożyjemy, jeżeli Ty się zdecydujesz to i ja.
No to już "porządziliśmy" :)
Cytuj:
Kandydatów mamy dostatek. Brakuje płotów, drzew i witryn sklepowych
Dietę radnych uszczuplić do 100zł i 50 procent chętnych odpada :)

Tytuł:
Forumowicz

Pamiętam jak 12 lat temu na stadionie w Łętowni (Gościniec- Babiarze) zachęcałem Staszka Kurleja do startu w wyborach samorządowych. Pamiętam również jak cztery lata temu zawoziłem ankietę chęci przystąpienia do PiS-u Jurka Paula... Powiem wam koledzy jedno: :cry: :cry: :cry:a raczej zapytam: Co zrobiliście z tymi zasadami co nam przyświecały :?:
Pozdrawiam

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Cytuj:
Powiem tak że Jurek Paul napewno zapewni orlika bo człowiek jest słowny a z nim rozmawiałem i powiem tylko tyle że naprwade na niego warto zagłosowac !!!
No cóż :) Jutro przeniesiony będzie dział do Archiwum ale chciałem zdążyć odpowiedzieć Ci na Twoje zapewnienia.
Otóż muszę Cię zasmucić, ponieważ w projekcie budżetu na 2011 rok burmistrz Jerzy Paul nic nie wspomniał o Orliku. Jest za to kilka bardziej lub mniej potrzebnych inwestycji.

Tytuł:
Forumowicz
Awatar użytkownika

Słowem "Orlik" ma posprzątane :) I to by było na tyle jeśli chodzi o kiełbasę wyborczą." A teraz drogie dzieci pocałujcie mnie w D.... " :)

Forum zablokowane  Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 280 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 115 16 17 18 19

Strefa czasowa UTC+02:00