Forum.Sarzyna.Info

Forum Mieszkańców Miasta i Gminy Nowa Sarzyna
Dzisiaj jest czw lis 21, 2019 2:29 am

Strefa czasowa UTC+01:00

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Obserwator
Awatar użytkownika

W związku z tym, że skrypt na którym oparte było forum.sarzyna.info od kilku lat nie miał już wsparcia technicznego (zdarzały się spore błędy, znikały posty, sypała się baza danych), zmuszony byłem przekonwertować całość na nowy, aktualny i bezpieczniejszy silnik phpbb3. Najłatwiej byłoby utworzyć nowe forum od podstaw, bez użytkowników i dotychczasowych postów, ale postanowiłem całość zostawić.

Po kilkunastu godzinach pracy i testów udało się wdrożyć wszystko na aktualną platformę. Plusem jest optymalizacja forum pod urządzenia mobilne i możliwość dodawania do postów załączników (zdjęć, dokumentów).
Niestety nie wszystko działa jak należy. Są pewne utrudnienia, których nie przeskoczę i potrzebna jest ingerencja użytkowników.

1. Hasła są szyfrowane inną metodą, więc żeby zalogować się, użytkownik musi użyć opcji "Nie pamiętam hasła".
Wtedy automatycznie system utworzy nowe hasło, które będzie można zmienić w swoim profilu. W przypadku problemu proszę pisać na redakcja@sarzyna.info, lub w jakikolwiek inny sposób skontaktować się ze mną.

2. Zniknęły awatary użytkowników, ale wystarczy wejść w edycję profilu do "galeria awatarów" i wybrać swój awatar.

3. W przypadku innych problemów lub propozycji, proszę o zgłaszanie do działu: SPRAWY TECHNICZNE --> Propozycje, opinie, uwagi, a ja sukcesywnie postaram się je usuwać i wdrażać.

Forum ma swoją bogatą tradycję. Utworzone zostało w 2000 roku w formie grupy news.sarzyna.com. Po kilku miesiącach na autorskim skrypcie, można było dyskutować już przez stronę www. Napisano kilkadziesiąt tysięcy postów i zarejestrowanych było ponad 700 użytkowników. W lipcu 2009 roku forum przeszło gruntowną reorganizację. Chociaż w dobie smartfonów i facebooka już mniejsza jest aktywność, to kontynuujemy społecznie projekt i zapraszamy do wymiany poglądów, zwłaszcza w tematach związanych z Nową Sarzyną.

Opieka nad forum obecnie sprawowana jest przez:
1. Administrator techniczny: Piotr Kondeusz
2. Moderatorzy: Jacek Wojdałowicz i Tomasz Bąk

Załącznik:
Sarzynski Serwis Informacyjny.gif
Sarzynski Serwis Informacyjny.gif [ 5.63 KiB | Przejrzano 5332 razy ]

Forumowicz
Awatar użytkownika

A swoją drogą... czemu nie utworzyć grupy na Facebooku? Tutaj ostatnimi czasy dość mało się dzieje. Może na fejsie byłby nieco większy ruch i więcej tematów?

Obserwator

Kto ma Facebooka, ten ma. Ja na przykład konta tam od paru lat już nie posiadam (z wyboru, nie z przymusu).

i człowieczka odznaczają.
Blaszka mu przyprawia mordę,
nie wie durna biedaczyna,
Że nieważne, kto ma order,
ważny ten, co go przypina

~ K. Grześkowiak

Forumowicz

A czy można zrobić tak, aby linki otwierały się w nowym oknie/karcie?

Forumowicz
Awatar użytkownika

Albo tak żeby było widać, że ktoś napisał nowy post? Z pod Androida nie wyświetlają się daty ostatnich postów i nie wiadomo czy jest coś nowego.

Obserwator
Awatar użytkownika

Cytuj:
A swoją drogą... czemu nie utworzyć grupy na Facebooku? Tutaj ostatnimi czasy dość mało się dzieje. Może na fejsie byłby nieco większy ruch i więcej tematów?
To nie dotyczy tego forum. Grup takich jest wiele na fb.
Cytuj:
A czy można zrobić tak, aby linki otwierały się w nowym oknie/karcie?
Tak. Prawy przycisk myszy i wybierz odnośnik w nowej karcie :) Albo w ustawieniach przeglądarki ;-)
Cytuj:
Albo tak żeby było widać, że ktoś napisał nowy post? Z pod Androida nie wyświetlają się daty ostatnich postów i nie wiadomo czy jest coś nowego.
Wiadomo, ikonka po lewej jest w kolorze czerwonym.

Dzięki za sugestie. Sporo jest udogodnień i będę wdrażał sukcesywnie. Dobrze, że bazę udało się przekonwertować.

Forumowicz
Awatar użytkownika

To ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy są gdzieś może zarchiwizowane stare posty z wcześniejszych wersji forum...
Już wyjaśniam o co chodzi... Interesuje mnie kiedy dokładnie zostały mocno przycięte lipy w tej "alei" na Unii prowadzącej do stadionu (chodzi o rok wykonania tego zabiegu). Pamiętam, że pisałem o tym na forum i było to przed 2009 rokiem a więc przed powstaniem tej wersji ale nie pamiętam dokładniej daty.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+01:00